



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 54 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LCD, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 54 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$3.09143
Ext.Price$3.09143
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.09143 | $3.09143 |
| 10 | $2.42201 | $24.22010 |
| 25 | $2.30318 | $57.57950 |
| 50 | $2.20400 | $110.20000 |
| 100 | $2.10911 | $210.91100 |
| 300 | $1.84899 | $554.69700 |
| 500 | $1.62094 | $810.47000 |
